Marec 2018

Futbal rómskych dievčat

Spišská Nová Ves, 17.3.2018 – V marci sme hrali 3. kolo ligy rómskych dievčat Spiša v malom futbale. Zúčastnilo sa ho 5 družstiev zo šiestich. Družstvo Podskaly nenastúpilo pre chorobu.
Ligový turnaj vyhralo tesným rozdielom s lepším skóre družstvo z Jánoviec pre Markušovčankami.
Projekt Z ofsajdu do stredového kruhu, ktorý zabezpečuje OZ SPOLU Slovensko, finančne podporuje Ministerstvo športu Rakúska.

fotogaléria

_______________________________________________________________________________

Tvorivé dielne

Hájik, Podskala, Levočské Lúky, Dlhé Stráže, 16. - 24.3.2018 - Pred Veľkou nocou sme zorganizovali viacero tvorivých dielní na rôznych miestach Spiša. Boli určené pre deti a ženy v rámci projektu Agentky rovnosti s podporou Welthaus Graz a niektoré aj špeciálne pre seniorky v rámci projektu Striebro vo vlasoch, ktorý podporilo Ministerstvo vnútra SR, Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity.

fotogaléria
_______________________________________________________________________________

Vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry, Starý Smokovec, 3.3.2018 – Zimného výstupu na Hrebienok sa zúčastnilo vyše 20 rómskych žien a detí. Trasa nebola príliš náročná, ale 12-tim seniorkám dala celkom zabrať. Na vrchole Hrebienka sme si pozreli ojedinelú výstavu ľadových sôch, ktoré sú tu nainštalované od januára a sú výsledkom medzinárodnej súťaže. Akcia sa uskutočnila v rámci projektu Striebro vo vlasoch, ktorý podporilo Ministerstvo vnútra SR, Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity.

fotogaléria