Máj 2019

Športový klub SPOLU

Levočské Lúky, 28.5.2019 – Aktívni členovia OZ SPOLU – Slovensko založili koncom mája na Spiši Športový klub SPOLU. Klub je novou občianskou iniciatívou tohto združenia a nadväzuje na dvojročnú skúsenosť s organizovaním Ligy rómskych dievčat v malom futbale v rámci projektu Z ofsajdu do stredového kruhu, ktorý finančne podporilo rakúske Ministerstvo športu.
ŠK SPOLU chce túto skúsenosť zúročiť a rozšíriť. Okrem futbalu sa bude venovať aj florbalu, basketbalu a lukostreľbe. Zameria sa pri tom na dievčatá a ženy, ale môžu sa doň zapojiť aj chlapci.
Medzi prvé aktivity ŠK SPOLU patrili: návšteva primátora mesta Spišská Nová Ves Pavla Bečarika, účasť na Večernom behu mestom Spišská Nová Ves a darovanie futbalovej lopty a bránok pre MŠ na ulici Ivana Kraska v SNV, ktorú navštevujú deti z blízkych osád Podskala a Hájik.

fotogaléria
_______________________________________________________________________________

Naše vzdelávanie v máji

Sabinov, Podskala, Levočské Lúky, máj 2019 – Prijali sme novú Stratégiu rozvoja pre projekt Agentky rovnosti na roky 2019-2021. Aby sme ju mohli úspešne naplniť, tak sa počnúc marcom až do konca roka budeme stále intenzívne venovať vzdelávaniu a teda príprave na realizáciu stratégie.
V máji sme v spolupráci s organizáciou Yuventa začali vzdelávanie piatich našich rómskych líderiek so zameraním na prácu s mládežou. Ich príprava pokračuje realizáciu malých projektov v júni a vyvrcholí skúškami v auguste.
V máji sme tiež začali s kampaňovitou akciou s názvom „Aj rómske ženy zažívajú násilie“. V rámci nej sme zorganizovali besedu so ženami a dievčatami na Podskale v spolupráci s OZ Hana a na Levočských Lúkach v spolupráci s OZ Progresfem. Kampaň bude pokračovať v júni vystúpením v Poprade.

fotogaléria