Jún 2019

Verejná akcia v Poprade

Poprad, 7.6.2019 – Umelecké súbory Čhonoro-Khamoro, ktoré založilo OZ SPOLU – Slovensko vystúpili v júni na Charitatívno-spoločenskom podujatí na námestí sv. Egídia v Poprade.
Súbory nacvičili svoje nové vystúpenia : Dievčatá z Hájika a Podskaly – tradičný rómsky tanec pod vedením Anny Kotlárovej a dievčatá z Levočských Lúk – moderný tanec pod vedením Anežky Lackovej. A vystúpila s nimi aj malá recitátorka Saška Kotlárová z Hájika.
Akcia bola pre OZ SPOLU- Slovensko súčasťou jeho kampane s názvom Aj rómske ženy zažívajú násilie.
Akciu organizovalo OZ Progresfem z Popradu, ktoré už viac rokov pomáha ženám vystaveným domácemu násiliu.

fotogaléria

_______________________________________________________________________________

Futbalové aktivity

Spišská Nová Ves, 1. a 6. jún 2019 – OZ SPOLU Slovensko realizuje dvojročný projekt Z ofsajdu do stredového kruhu, ktorý končí v auguste 2019. V rámci neho sme za 2 roky odohrali 11 turnajov v malom futbale dievčat, mali sme nespočetné množstvo tréningov, zahrali sme zápasy chlapcov proti dievčatám...Posledný turnaj dievčat sme odohrali 1. júna v Spišskej Novej Vsi. Po jeho skončení boli dekorovaní víťazi – dievčatá z Markušoviec a boli odovzdané ceny aj hráčkam z ďalších ligových tímov (Podskala, Hájik, Levočské Lúky a Levočanky).
Po skončení ligy nás čakal tréningový zápas proti futbalistkám NOVES Spišská Nová Ves, ktorý bol spestrením našej ligy a umožnil nám porovnať si výkonnosť. Za novozaložený ŠK SPOLU nastúpilo družstvo rómskych dievčat zložené z našich piatich ligových tímov v malom futbale.
V súčasnosti trénujú naše dievčatá proti chlapcom a pripravujú sa na záverečnú akciu projektu – turnaj dievčenských a chlapčenských družstiev, ktorý bude v auguste.

fotogaléria